Przejdź do głównej zawartości

Kłamstwo ma niebieskie oczy

 


    Gdzieś pomiędzy pierwszą a drugą lampką wina zaczyna się mordercza gra. Tylko wtajemniczeni wiedzą kiedy się skończy. Zwłaszcza że mają biznes do załatwienia, a droga do niego prowadzi prosto do kobiety, o którą zabijają się wszyscy.

    I wtedy niespodziewanie, na planszy zjawia się nowy pionek pod postacią Naomi, która musi odkryć zaskakującą tajemnicę Evy Green, jeśli chce przeżyć w londyńskich zaułkach. Niestety w parze z ekstrawagancką kobietą idą brudy pracodawców Morgan, którym zdecydowanie nie podoba się grzebanie w ich sprawach.

    Podczas śmiertelnie niebezpiecznej gry nie tylko mordercy nie mają nic do stracenia. Kłamstwo kryjące się w niebieskich oczach doprowadzi do ruiny wszystko, co Morgan dotychczas znała.
    I tylko niebiosa wiedzą jak to się skończy.

 

Link:

Kłamstwo ma niebieskie oczy

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak fabułą porwać Czytelnika?

     Dzisiaj zajmiemy się tematem, który bardzo często nurtuje wielu początkujących pisarzy i nie tylko. W końcu porozrzucanie fabularnych "kamyków" jest dość skomplikowane i wymaga dozy subtelności, aby od razu nie przekazać w pierwszych dwóch zdaniach całej historii.     Poniżej powiemy sobie w paru słowach, w jaki sposób zarysować fabułę, aby porwać Czytelnika. 1. Nie zdradzaj od razu wszystkiego     Co to za frajda z czytania, gdy w pierwszych dwóch akapitach dowiadujemy się wszystkiego o akcji czy o bohaterach? W efekcie czytamy jeden, dwa rozdziały, bo już wiemy co się dzieje albo przewidujemy co stanie się dalej.     Nie popełniaj tego błędu - karm Czytelnika szczątkami tego, co wiesz, rozbudzaj ciekawość. Rób to w sposób, który będzie dla niego jasny. To znaczy, że jeśli bohater coś robi, to musimy wyjaśnić dlaczego, ale kto powiedział, że za tym nie może kryć się więcej i nie możemy umieścić pewnych informacji później? 2. Nie wal Czytelnika informacjami po głowie